Referencie

AVK ventily pre projekt nemocnice

Nová univerzitná nemocnica v Odense (OUH), bude jednou z najväčších nových nemocníc v Dánsku a dodávka na kľúč má hodnotu 953 miliónov eur.

Nová OUH sa stane nemocnicou budúcnosti a bude súčasťou Campus Odense – novej časti mesta zameranej na inovácie a rozvoj. Okrem novej univerzitnej nemocnice bude nové mesto hostiť Univerzitu južného Dánska, Science Park Odense a nový Cortex Park podporujúci zdieľanie znalostí a vytváranie sietí medzi podnikateľskou komunitou, univerzitou a nemocnicou. Projekt vo všeobecnosti charakterizuje inovatívne myslenie a pre ľahký prístup sa zriaďujú nové cesty a buduje sa električková trať s dvoma plánovanými zastávkami pri novej nemocnici.

Takmer 300 ventilov AVK

Dánsky podnikateľ MJ Eriksson je hlavným dodávateľom stavebných a stavebných prác súvisiacich s rozvojom lokality, vrátane dodávky rúr. Kontrakt na potrubie sa vzťahuje na hlavné potrubia a domové prípojky na vodu (2,85 km), odpadovú vodu (2,25 km, tlakové potrubia) a chladenie (3,67 km) a zahŕňa aj ventily a príslušenstvo pre kompletný projekt.

Všetky ventily a hydranty pre projekt dodal AVK, hlavne posúvače s PE koncami na priame zváranie do PE potrubného systému a takmer polovica z nich je v DN300-400 na chladiacu vodu. Ďalej budú pre systém odpadových vôd použité prírubové ventily a guľové spätné ventily a na veľkom pozemku bude rozmiestnených 12 požiarnych hydrantov.

S výstavbou budov sa s najväčšou pravdepodobnosťou začne v polovici roka 2019 a otvorenie novej nemocnice sa očakáva v roku 2022. Prvé budovy budú zahŕňať lôžka a liečebné časti a najväčšia centrálna budova, ktorá stavebne prepojí nemocnicu a univerzitu.

AVK a Univerzitná nemocnica Aarhus

V roku 2009 sa začala výstavba novej univerzitnej nemocnice v Aarhuse a dokončenie projektu s rozlohou približne 470 000 m2 sa očakávalo v roku 2019. Počas výstavby na pozemku s rozlohou 1,25 milióna m2 v Aarhuse boli inštalované AVK armatúry za viac ako 500 000 eur.

Produkty AVK dodané do novej univerzitnej nemocnice v Odense

Posúvače s PE koncami séria 36, vrátane zemných súprav a poklopov
117 ks DN65-250 pre vodu a odpadovú vodu
76 ks DN300-400 pre vodu a chladenie

Hydranty série 84
12 ks pre protipožiarnu ochranu

Prírubové posúvače série 06
56 ks DN80 pre odpadové vody

Guľové spätné ventily série 53
28 ks DN80 pre odpadové vody

Nová OUH v číslach

Rozloha: 800 000 m2

Podlahová plocha cca. 286 000 m2

Spolu 849 lôžok pre somatických a psychiatrických pacientov

Očakáva sa, že nová univerzitná nemocnica bude otvorená v roku 2022 a bude najväčšou novou nemocnicou v Dánsku postavenou od nuly.

Zdroj: http://www.nytouh.dk/english

Viac informácií

Posúvače

Všetko, čo potrebujete vedieť o posúvačoch

Video

Posúvače s PE koncami

Video zobrazujúce inštaláciu posúvača s PE koncami.

DOZVEDIEŤ SA VIAC

Guľové spätné klapky

Guľové spätné klapky sa často používajú na čerpacích staniciach, ktoré sú zriedkavo navštevované, pretože si vyžadujú len obmedzenú údržbu, zvyčajne ak guľa spôsobuje hluk pri nedostatočnom výkone čerpadla alebo pri vodnom ráze.